Just Weimaraner  
 
Home    FUMO - STUD DOG / REPRODUKTOR / KRYCIA / MATINGS    FUMO    ANTA    BLUE    AYA    ETNA    Szczenięta / Puppies    Just Weimaraner in the Netherlands    Gallery / Galeria    FILMY / MOVIES    O nas / About us    Nasze mioty / Our litters    Grupa & para hodowlana/ Breeding Group & Pair    Psy Just Weimaraner/Bred by us    Zanim kupisz    Kontakt    Just Weimaraner MODELS    Hunting / Polowania    Wzorzec rasy / Breed standard    Just Weimaraner in Canada    Deutsch     
 
 
  NEWS:

FUMO

26 luty 2017

FUMO's hunting weekend

25.2.2017 Koło Łowieckie "TROP" Mysłowice: 26.2.2017 Koło Łowieckie &... więcej »


COCO in DGStB!!!

26 luty 2017

COCO in DGStB!!!

JCh GREAT FUTURE Just Weimaraner "Coco" ... więcej »


FUMO & JANET

25 luty 2017

FUMO & JANET's puppies!

Good news! Our FUMO will be father again :) JANET's pregnancy is confirmed! Ch JANET J. A-Awa... więcej »


FUMO & MAGGIE

15 luty 2017

FUMO & MAGGIE's puppies expected in Romania!

RegalHound kennel  (Romania) JCh, Ch, GrandCh EYOTA ELEKTRA The Last Mohican HD A/A, ED 0/0... więcej »


Hunting day with FUMO

11 luty 2017

Hunting day with FUMO

... więcej »


MIO @ DUOCACIB BRNO (CZ)

4 luty 2017

MIO @ DUOCACIB BRNO (CZ)

DUOCACIB BRNO (CZ), judge: Mr Dr. Fr. Šimek, 41 Weims entered. Fantastic day for our BLUE's son, ... więcej »


CAC Lubin (PL) FUMO

3 luty 2017

CAC Lubin (PL) FUMO's daughter rocks!

Our FUMO's beautiful daughter UT SUPRA A-Awa (10 months old) @ her very first show CAC Lubin: ... więcej »


FUMO

23 styczeń 2017

FUMO's stunning daughter!!!

FUMO & JANET's stunning 10 months old daughter UT SUPRA A-Awa dam: ChPL JANET J. A-Awa ... więcej »


2016: Summary / Podsumowanie

12 styczeń 2017

2016: Summary / Podsumowanie

Serdeczne podziękowania dla ZKwP O/Katowice za miłe spotkanie podsumowujące 2016 rok! Kolejny rok z... więcej »


FUMO!!! New movie!

11 styczeń 2017

FUMO!!! New movie!

... więcej »


BLUE, our FLYmaraner girl!

11 styczeń 2017

BLUE, our FLYmaraner girl!

"I believe I can fly..." ... więcej »


Great news from Germany!

9 styczeń 2017

Great news from Germany!

GREAT FUTURE Just Weimaraner "Coco" /Anta x Harry/ owner: Anne Mueller, Germany Coco'... więcej »


CAC BRNO (CZ)

7 styczeń 2017

CAC BRNO (CZ)

National dog show Brno(CZ) judge: Mr Fr. Nahodil (CZ) HIGH SPIRITED Just Weimaraner "Mio&q... więcej »


Our last hunting in 2016

31 grudzień 2016

Our last hunting in 2016

The best end of 2016 with our friends! It was a fantastic, successful day, lovely weather, with gr... więcej »


BLUE (3 years old)

29 grudzień 2016

BLUE (3 years old)

Our girl BLUE. IntCh C.I.B., JCh, Ch, Club Winner '15, BIS puppy, rBIS junior, BIS working dogs, BI... więcej »


28 grudzień 2016

Our Weims. Their passion.

3 x hare, 1 x pheasant... więcej »


our Weimaraner-head-type!

28 grudzień 2016

our Weimaraner-head-type!

... więcej »


MERRY CHRISTMAS!

21 grudzień 2016

MERRY CHRISTMAS!

... więcej »


FUMO & DANZA

18 grudzień 2016

FUMO & DANZA's puppies (5 weeks old) - first stack photos

FUMO's son (black collar) FUMO's son (grey collar) FUMO's daughter (red collar) photo... więcej »


FUMO & DANZA

14 grudzień 2016

FUMO & DANZA's puppies (1 month old) :)

... więcej »


Zobacz wszystkie newsy


  Zanim kupisz weimaraZANIM KUPISZ WEIMARA...
CZYLI KILKA WSKAZÓWEK DLA TYCH,
KTÓRYCH ZAUROCZYŁY BURSZTYNOWE OCZY I SREBRZYSTOSZARA MAŚĆ :)Bywając z moimi szarakami na spacerach, słyszę czasem za plecami: „Piękny kolor, taki niespotykany”. Co odważniejsi pytają o rasę i od razu chcą pogłaskać to „szare cudo”, a dociekliwi rozpoczynają pogawędkę o weimarach. Nie ukrywam, iż jest to bardzo miłe uczucie trzymać w ręce smycz, na której drugim końcu stoi prawdziwy arystokrata wśród psich ras.

Weimar to niezwykle mądry, nietuzinkowy pies. Można by rzec pies z pasją, a zarazem pasjonujący pies, który sprawiedliwie traktowany i konsekwentnie wychowywany będzie całkowicie oddany swojej dwunożnej rodzinie.


Nie kupujmy go jednak dla jego wyglądu, ani jako dekorację domu czy ogrodu. Kierując się bowiem wyłącznie tym kryterium unieszczęśliwimy psa. Zastanówmy się najpierw, czy mamy wystarczająco dużo wolnego czasu. Wyżeł weimarski, jak każda rasa psów należąca do grupy VII FCI, to pies dla ludzi lubiących aktywnie spędzać czas. Weimar musi codziennie biegać i to nie wzdłuż płotu czy wokół bloku, lecz po parku, jeśli przepisy lokalne na to zezwalają (wersja dla weimara – mieszczucha), a najlepiej po łąkach czy polach/nieużytkach - koniecznie w połączeniu z treningiem respektowania zwierzyny.
Uwaga! W polskich lasach nie wolno puszczać psa luzem!

Decydując się na wyżła weimarskiego trzeba mieć świadomość, iż jest to w pierwszej kolejności pies myśliwski. Właściciel nie musi koniecznie być myśliwym, musi jednak zapewnić psu - niezależnie od pogody - codzienną dawkę ruchu połączoną z ćwiczeniami "umysłowymi" (szukanie, aportowanie itp.), aby pies niepolujący otrzymywał choćby namiastkę tego, do czego rasa ta została stworzona. 

Jeśli sami lubimy jazdę na rowerze, warto nauczyć szaraka towarzyszenia nam w wycieczkach na dwóch kółkach. Pamiętajmy, aby planując dłuższe trasy, w trosce o psie łapy i ścierające się poduszki wybierać np. polne drogi.


Zdarza się, iż dopiero po zakupie szczenięcia zaczynamy wiązać z naszym szarym duchem plany wystawowe. Pragniemy, aby oceniali go nie tylko zauroczeni przechodnie, lecz także profesjonaliści, czyli sędziowie kynologiczni. Pamiętajmy, iż Weimaraner jako pies myśliwski należący do grupy VII podlega tzw. próbom pracy. Samo uczestniczenie w wystawach psów rasowych niewiele daje, jeśli nasz weimar nie przejdzie prób polowych z pozytywnym wynikiem do ukończenia 24-go miesiąca życia. Samiec musi uzyskać dyplom I-go stopnia, suka – minimum III-go, aby zdobyć uprawnienia reproduktora/suki hodowlanej.
Regulamin prób pracy.

O ile praca związana z przygotowaniem weimara do wystawy ogranicza się do nauczenia go prawidłowej pozycji wystawowej, biegania na ringu bez szalonych podskoków, spokojnego poddania się oględzinom uzębienia i ewentualnego odświeżenia sierści mokrym ręcznikiem (pomijam sprawdzenie stanu uzębienia i obcięcie pazurów, ponieważ są to zabiegi pielęgnacyjne, które powinny być wykonywane regularnie), o tyle przed wspomnianymi próbami powinniśmy z naszym podopiecznym popracować w polu i nad wodą. Nie każdy pies zechce bez przygotowania na komendę wejść do wody i przepłynąć kilka metrów, a weimar „miejski” stąpający na co dzień po wystrzyżonej trawce i chodnikach może odmówić wejścia w zarośla czy pobiegnięcia przez pole z trawami okropnie kłującymi w łapy ;). Szczególnie ważne jest, aby młodego weimara oswoić z takimi właśnie terenami. Czasem konieczna może okazać się jednak pomoc szkoleniowca, który nauczy nas, jak postępować z psem, aby uczestnictwo w próbach było dla nas i dla naszego „zawodnika” czystą przyjemnością.
Jeśli już złapiemy "myśliwskiego bakcyla", możemy próbować sił na Field Trials'ach  - lub na - o wiele moim zdaniem ciekawszych - Konkursach Pracy Wyżłów.Kolejną ważną kwestią związaną z zakupem szczenięcia jest planowanie naszego urlopu. Jeśli chcemy, aby nasz weimar z nami podróżował, musimy pytać o hotele, pensjonaty, campingi itd., w których przyjmą nas z czworonożnym przyjacielem i proszę mi wierzyć, przy odrobinie wytrwałości znajdziemy takie miejsca. Fakt – zwiedzać muzea będziemy musieli na zmianę lub ktoś z nas będzie musiał „się poświęcić” i nie zażyć kultury, ale zawsze zrekompensuje nam to wzrok naszego psa zdający się mówić „dzięki, że mnie nie zostawiłeś” :) Etna przemierzyła z nami wiele europejskich krajów i naprawdę nie napotkaliśmy nigdzie na większe trudności. A jeśli bardzo chcemy wypocząć w zatopionym w palmach hotelu z basenem, to warto mieć zaufaną i znaną psu osobę, którą uszczęśliwimy naszym pupilem na czas naszego błogiego leniuchowania w tropikach.

Warto dodać, że wydatki związane z posiadaniem weimara nie kończą się w dniu zakupu szczenięcia. Pomijając stałe wydatki "bytowe" (żywienie, szczepienia, pielęgnacja), trzeba brać pod uwagę kontuzje, skaleczenia (nierzadko wymagające interwencji weterynaryjnej), choroby, koszty szkoleń itd. 

Na koniec podkreślę, iż przed podjęciem decyzji o zakupie szczenięcia warto znaleźć dobrą hodowlę (przestrzegam przed pseudohodowlami!) oraz poznać przedstawiciela lub przedstawicielkę rasy osobiście. Jeśli mieszkacie Państwo w okolicach Mikołowa (Górny Śląsk), serdecznie zapraszam na wspólny spacer :)

     

Szczenięta urodzone w hodowli JUST WEIMARANER FCI objęte są stałą opieką weterynaryjną, są zaszczepione, odrobaczone, zaopatrzone w chip i wyprawkę. Nowy właściciel otrzymuje metrykę urodzenia uprawniającą do wystawienia rodowodu ZKwP, książeczkę zdrowia psa oraz umowę kupna szczenięcia. Zgodnie z Ustawą szczenięta mają niekopiowane (naturalnej długości) ogony. Od urodzenia mieszkają z nami w domu.


Przedszkole JUST WEIMARANER ;)

Naszym celem jest odchowanie szczeniąt zdrowych, prawidłowo zsocjalizowanych, o zrównoważonej psychice. Niezmiernie ważne jest dla nas, aby szczenięta trafiły do odpowiedzialnych i kochających je ludzi, aby zawsze mogły czuć się bezpieczne i szczęśliwe. Nie chcemy, żeby z błahych powodów zmieniały właścicieli lub z tęsknotą w oczach oglądały świat zza krat schroniska.

     

Z każdym z potencjalnych nabywców naszych szczeniąt będziemy chcieli porozmawiać, dowiedzieć się, jakie warunki życia będzie mógł zapewnić psu, czy będzie w stanie ponieść koszty jego utrzymania, czy jest osobą aktywnie spędzającą czas.
Cieszymy się, kiedy widzimy nasze szczenięta pokazywane na wystawowych ringach oraz oczekujemy bardzo dobrych wyników na próbach czy konkursach pracy wyżłów.

Zapraszamy do odwiedzin w hodowli.

Jeśli są Państwo zainteresowani szczenięciem z naszej hodowli, proszę o kontakt. Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania :)


justyna majewska-czerny

 
Powyższy tekst i wszystkie zdjęcia stanowią własność hodowli JUST WEIMARANER.
Kopiowanie fragmentów lub całości zabronione.


 
 
  Wszystkie materiały na tej stronie, w tym zdjęcia, stanowią wyłączną własność hodowli JUST WEIMARANER FCI oraz osób, które udzieliły zezwolenia na wykorzystanie materiałów własnych. Wykorzystanie zdjęć bez PISEMNEJ zgody autorów zabronione. Kopiowanie tekstów lub ich fragmentów - zabronione.